Az olyan forró italok, mint a tea, a kávé és a forró csokoládé, szorosan összefüggenek a Rocketpacks a biztonság és a szeretet érzésével.
Kényelmes italok az őszi-téli szezonra a Rocketpacks hátizsákos italadagolóból
Véget ért a nyár, az őszi szél fújja a leveleket az utcákon, és már beköszöntöttek az első fagyos éjszakák. A vendéglátóiparban ez most azt jelenti, hogy a hideg évszakhoz igazítják a kínált termékkínálatot. Így jó, hogy a klasszikus forralt bornak ma már számos alternatívája létezik, gazdagítva a forró italok világát.
Éppen azért, mert a klasszikus forralt bort ma már sokszor egyszerűen csak otthon készítik és isszák, ezért fontos, hogy a vendéglátóipar valami újdonságot kínáljon, és a hideg napokon különleges és kellemes vendégélményeket biztosítson. A legfontosabb, hogy felkeltsük a vendég kíváncsiságát.
A forralt bor alternatívái
A forralt bor vitathatatlanul a klasszikus alkoholos forró italok közül a hideg évszakban. Nem mindegy, hogy a karácsonyi vásáron a csípős hidegben, vagy egy étterem, kávézó melegében fogyasztják el. Divatban vannak a forró téli italok, az biztos. A forralt bor alternatíváira vonatkozó javaslatainkkal kellemes kontrasztot kínálunk a téli klasszikushoz.
Nagy-Britanniában már az elmúlt években is felfedezhettek olyan forró italokat, amelyek addig Németországban meglehetősen ismeretlenek voltak: Glue gin és glue cider. A gin és az almabor is két nagyon népszerű alkoholos ital Nagy-Britanniában, ezért egyszerűen kitalálták a saját forralt borváltozatukat. Mivel a Gin és a Cider időközben Németországban is számos italtérképen megtalálta a helyét, minden bizonnyal a meleg változatokkal is kíváncsivá tehetik vendégeit. Azok számára, akik nem akarják nélkülözni a gint a hideg évszakban, egy forralt gin receptje megfelelő alternatívát kínál a gin tonic mellé.
A forralt bor nemzetközibb alternatíváit keresőknek érdemes a skandináv vagy görög téli italokat keresni. Mert itt több nagyon saját, országspecifikus forralt bor változat létezik. A skandinávok szeretik a Glögg-et. A dán és norvég név Gløgg, Finnországban pedig Glögi. Különlegessége forralt borunkhoz képest, hogy erősebben fűszerezett, valamint mazsolát és mandulát is tartalmaz.
Ezzel szemben Görögországban az emberek rakomelót isznak, amely a "raki" (márkapálinka) és a "meli" (méz) eredetű. Ez a két elem együttesen aranysárga, világos, nem túl édes likőrt ad. Hideg, Rakomelo nyáron kellemes felüdülés, fűtött, télen áldás.
Koffeinnel télre
A svájci emberek előszeretettel isznak a karácsonyi melegítőnek a "kávé egy pohárral". Coffee Luz, Luzerne Coffee vagy Coffee Lucerne így hívják a svájciak. Ennél az italnál a lényeg a harmonikus keverék: az alkohol nyugtató, míg a kávé serkentő, a cukor pedig energialöketet ad. A klasszikus Coffee Luz változat egy erős kávéból áll, cukorral és egy adag gyümölcsös pálinkával. A cukor és az alkohol azonban másnaposságot okozhat, ezért a kávét csak mérsékelten édesítsük.
Forralt sör
Belgiumban, Hollandiában és Lengyelországban sem a forralt bor az első, hanem a forralt sör: meleg sör szerecsendióval, fahéjjal, mézzel, szegfűszeggel és gyömbérrel keverve, vagy akár málnaszörppel. Meggylével szép gyümölcsös változat készül: A sört és a meggylevet egy fazékba tesszük. Ezután csillagánizst, szegfűszeget és citromszeleteket adunk a folyadékhoz. Végül mézet adunk hozzá, és mindent nagyon lassan melegítünk. Nem szabad forrni, különben az alkohol elpárolog.
Amikor elérte a kívánt hőmérsékletet, tegyen egy-egy fahéjrudat minden pohárba vagy csészébe, és egy merőkanállal öntse hozzá a meleg forralt sört. A csészék vagy bögrék különösen lenyűgözőek, ha egy szelet citrommal és csillagánizssal díszítik.
Gyümölcs puncs, az alkoholmentes változat
Mivel az alkoholmentes ivás mára fő trendté vált, a forralt bor alternatívájaként az alkoholmentes gyümölcs puncsok is elérhetők legyenek a forró italok menüjében.
A gyümölcs puncsok általában üdítően magas gyümölcstartalmúak, és különböző levekből keverik. Általában az alkoholmentes forralt bornak szőlőlé alapnak kell lennie. Adjunk hozzá egy kevés almalevet a szőlőléhez, plusz néhány narancsszeletet, hogy a keserűje könnyen elférjen. A friss narancslé kínálja ehhez a legjobb ízeket – és fűszerezzük az egészet egy kis citrommal.
A fűszereknél a megfelelő adagolástól függ: a csillagánizs, a fahéjrúd, a szegfűszeg, a kardamom a tipikus puncsfűszerek közé tartozik. Fogyasztás előtt a keveréket kis lángon egy-két órán át főzzük, hogy az ízek szépen kialakuljanak.
Forralt boros stand az étterem előtt
A járvány miatt tavaly télen számos vendéglő kínált elvitelre forralt bort, puncsot, grogot és hasonlókat kocsmái előtt. Az éttermek, bárok és kávézók megdöntött győzelemmel mutatkoztak be