Horké nápoje jako čaj, káva a horká čokoláda jsou s Rocketpacky úzce spojeny s pocitem bezpečí a lásky.
Pohodlné nápoje pro podzimní a zimní období podávané z dávkovače nápojů na batoh Rocketpacks
Léto skončilo, podzimní vítr žene listí ulicemi a již nastaly první mrazivé noci. V gastronomii to nyní znamená přizpůsobit sortiment nabízených produktů chladnému období. Je tedy dobře, že dnes existuje mnoho alternativ klasického svařeného vína, které obohacují svět horkých nápojů.
Právě proto, že klasické svařené víno se dnes často jednoduše připravuje a pije doma, je pro gastronomii důležité nabídnout něco nového a poskytnout hostům v chladných dnech speciální a příjemné zážitky. Důležité je vzbudit v hostovi zvědavost.
Alternativy ke svařenému vínu
Svařené víno je bezesporu klasikou všech alkoholických horkých nápojů v chladném období. Nezáleží na tom, zda si ho vychutnáte na vánočním trhu v třeskutých mrazech nebo v teple restaurace či kavárny. Horké zimní nápoje jsou v módě, to je jasné. S našimi návrhy alternativ ke svařenému vínu vám nabízíme pěkný kontrast k zimní klasice.
Již v posledních letech jste ve Velké Británii mohli objevit horké nápoje, které byly do té doby v Německu spíše neznámé: Lepidlo gin a lepicí cider. Gin i cider jsou ve Velké Británii dva velmi oblíbené alkoholické nápoje, a tak prostě přišli s vlastní variantou svařeného vína. Vzhledem k tomu, že Gin i Cider si mezitím našly své místo i v Německu na mnoha nápojových mapách, může své hosty přimět jistě i pálivé varianty. Pro ty, kteří se v chladném období nechtějí obejít bez ginu, nabízí recept na svařený gin vhodnou alternativu ginu s tonikem.
Ti, kteří hledají více mezinárodních alternativ ke svařenému vínu, by se měli poohlédnout po skandinávských nebo řeckých zimních nápojích. Protože zde existuje více velmi vlastních, pro danou zemi specifických variant svařeného vína. Skandinávci milují "Glögg." Dánský a norský název je Gløgg a ve Finsku se nazývá Glögi. Zvláštní rozdíl od našeho svařeného vína je v tom, že je silněji kořeněné a obsahuje také rozinky a mandle.
Naproti tomu v Řecku lidé pijí rakomelo, odvozené od „raki“ (matolina) a „meli“ (med). Kombinace těchto dvou prvků vytváří zlatožlutý, lehký, nepříliš sladký likér. Studené, Rakomelo je příjemné osvěžení v létě a zahřáté, v zimě je to dobrota.
Kofein pro zimní období
"Káva s panákem" jako ohřívač o Vánocích je něco, co lidé ve Švýcarsku rádi pijí. Coffee Luz, Luzerne Coffee nebo Coffee Lucerne je to, co tomu Švýcaři říkají. U tohoto nápoje je důležitá harmonická směs: alkohol působí uklidňujícím dojmem, zatímco káva působí povzbudivě a cukr dodává energii. Klasická varianta Coffee Luz se skládá ze silné kávy s cukrem a panáka ovocné pálenky. Cukr a alkohol však mohou druhý den způsobit kocovinu, proto by se káva měla doslazovat jen mírně.
Svařené pivo
V Belgii, Nizozemsku a také v Polsku není na prvním místě svařené víno, ale svařené pivo: teplé pivo smíchané s muškátovým oříškem, skořicí, medem, hřebíčkem a zázvorem nebo dokonce s malinovým sirupem. Pěkná ovocná verze je vyrobena z třešňového džusu: Pivo a třešňový džus se dají do hrnce. Poté se do tekutiny přidá badyán, hřebíček a plátky citronu. Nakonec se přidá med a vše se velmi pomalu zahřívá. Nesmí se vařit, jinak se odpaří alkohol.
Po dosažení požadované teploty vložte do každé sklenice nebo šálku tyčinku skořice a naběračkou nalijte teplé svařené pivo. Šálky nebo hrnky vypadají obzvlášť efektně, když je ozdobíte plátkem citronu a badyánu.
Ovocný punč, varianta bez alkoholu
Vzhledem k tomu, že pití bez alkoholu se stalo hlavním trendem, měly by být ve vaší nabídce teplých nápojů k dispozici také ovocné punče bez alkoholu jako alternativa svařeného vína.
Ovocné punče mají většinou osvěžující vysoký obsah ovoce a jsou míchány z různých šťáv. Obecně platí, že nealkoholické svařené víno by mělo mít základ z hroznové šťávy. K hroznové šťávě přidejte trochu jablečné šťávy a několik plátků pomeranče, aby se jejich hořkost snadno rozložila. Čerstvý pomerančový džus nabízí nejlepší příchutě – a celé to dochuťte trochou citronu.
U koření záleží na správném dávkování: badyán, tyčinky skořice, hřebíček a kardamom patří k typickým punčovým kořením. Směs by se měla před konzumací jednu až dvě hodiny provařit na mírném plameni, aby se chutě mohly pěkně rozvinout.
Stánek se svařeným vínem před restaurací
Kvůli pandemii řada restauratérů nabízela loni v zimě před hospodami svařené víno, punč, grog a podobně. Restaurace, bary a kavárny se předvedly se svařeným vítězstvím